Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Rusko a Ukrajina si vymenili ďalších vojnových zajatcov, bolo to už 36-krát

 Webnoviny   8. január 2023  120  
Rusko a Ukrajina si vymenili ďalších vojnových zajatcov, bolo to už 36-krát

8.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko a Ukrajina oznámili, že si v nedeľu vymenili zajatcov. Každá zo strán získala naspäť po 50 zajatcov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak informoval, že sa na Ukrajinu vrátili ľudia, ktorých zajali v jadrovej elektrárni Černobyľ, obrancovia Mariupoľa či ľudia z Doneckej, Kyjevskej, Černihivskej, Chersonskej oblasti a ďalších. Jermak prízvukoval, že to nie je posledná výmena a pracujú na návrate všetkých zajatcov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od začiatku ruskej vojny na Ukrajine sa uskutočnilo 36 výmen zajatcov. Na Ukrajinu sa v rámci nich vrátilo 1 646 ľudí - vojakov i civilistov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko a Ukrajina si vymenili ďalších vojnových zajatcov, bolo to už 36-krát © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.