Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Rusko a Bielorusko začali spoločné vojenské cvičenia. Ukrajina má obavy, že ďalšia ofenzíva príde z územia ich „susedov“

 Webnoviny  16. január 2023  107  
Rusko a Bielorusko začali spoločné vojenské cvičenia. Ukrajina má obavy, že ďalšia ofenzíva príde z územia ich „susedov“

16.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko a Bielorusko začali spoločné cvičenia vzdušných síl. Manévre sa budú konať od pondelka do 1. februára za použitia všetkých vojenských letísk v Bielorusku. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajina posilňuje obranu v pohraničí s Bieloruskom, pretože má obavy, že by Rusko mohlo spustiť novú ofenzívu z jeho územia, tak ako keď začalo svoju inváziu. Kyjev tiež upozornil, že Rusko tlačí na Bielorusko, aby sa priamo zapojilo do vojny a poslalo do nej vojakov.

Prvý námestník štátneho tajomníka Bieloruskej bezpečnostnej rady Pavel Muravejko povedal, že situácia na južnej bielorusko-ukrajinskej hranici „nie je veľmi pokojná“ a Ukrajina provokuje Bielorusko, na čo je Minsk pripravený.

Bielorusko tvrdí, že cvičenia sú obranné a nevstúpi do vojny na Ukrajine. Neoficiálne kanály na platforme Telegram, ktoré monitorujú ozbrojené sily, však od začiatku roka informovali o sérii príchodov stíhačiek, vrtuľníkov a vojenských dopravných lietadiel do Bieloruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od začiatku vojny na Ukrajine Bielorusko uskutočnilo niekoľko vojenských cvičení, či už samo alebo s Ruskom, a tvrdí, že do krajiny prichádzajú len „jednotky“ ruských vzdušných síl.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko a Bielorusko začali spoločné vojenské cvičenia. Ukrajina má obavy, že ďalšia ofenzíva príde z územia ich „susedov“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.