Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Ruskí vojaci sa podľa Zelenského boja, ale Putin nemá odvahu priznať prehru a stiahnuť sa z Ukrajiny (video)

 Webnoviny  13. júl 2022  113
Ruskí vojaci sa podľa Zelenského boja, ale Putin nemá odvahu priznať prehru a stiahnuť sa z Ukrajiny (video)

13.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že ruskí vojaci sa boja ukrajinskej armády. Moskva však podľa neho nemá odvahu priznať prehru a stiahnuť svoje vojská z Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Rusko nás plánovalo zničiť za týždeň,“ uviedol Zelenskyj v nočnom prejave na Telegrame a pripomenul, že vojna trvá už 139 dní. „Ruskí vojaci majú strach z našich ozbrojených síl. Vieme to z odpočúvaných telefonických rozhovorov,“ dodal Zelenskyj.

Ruská armáda podľa Zelenského dokáže niečo dosiahnuť iba vďaka bezodným zásobám starých sovietskych zbraní.

„Už nemajú strategickú silu, charakter ani pochopenie toho, čo vlastne v našej zemi robia. Nie je v nich ani štipka odvahy priznať prehru a stiahnuť jednotky z ukrajinského územia,“ poznamenal Zelenskyj.

Poďakoval tiež obyčajným ľuďom, ktorí napriek vojne zostávajú pracovať na Ukrajine, a podpísal dekrét o vyznamenaní hrdinov. Štátne vyznamenania dostalo 156 vojakov, z toho 56 z nich „in memoriam“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí vojaci sa podľa Zelenského boja, ale Putin nemá odvahu priznať prehru a stiahnuť sa z Ukrajiny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.