Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video)

 Webnoviny  18. apríl 2022  103
Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video)

18.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily na Ukrajine podľa tamojšieho prezidenta Volodymyra Zelenského úmyselne páchajú teror. Vo svojom večernom prejave národu povedal, že na juhu Ukrajiny postavili mučiarne, unášajú „predstaviteľov miestnych samospráv a kohokoľvek, koho považujú za viditeľného pre miestne komunity“ a kradnú humanitárnu pomoc, čím vytvárajú hladomor.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


V okupovaných častiach Chersonskej a Zaporižžskej oblasti Rusi vytvárajú separatistické štáty a zavádzajú tam ruskú menu. Ukrajinský prezident tiež upozornil, že v meste Charkiv ruské ostreľovanie zabilo za ostatné štyri dni 18 ľudí a zranilo ďalších 106. Plánovaná ruská ofenzíva na východe Ukrajiny sa podľa neho „začne v blízkej budúcnosti“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj tiež vyzval na posilnenie sankcií voči Rusku, aby sa zamerali na celý bankový sektor a ropný priemysel. „Všetci v Európe a Amerike už vidia, ako Rusko otvorene využíva energiu na destabilizáciu západných spoločností. To všetko si vyžaduje väčšiu rýchlosť od západných krajín pri príprave nového, silného balíka sankcií,“ povedal ukrajinský prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí vojaci podľa Zelenského úmyselne páchajú teror, na juhu Ukrajiny postavili mučiarne a vytvárajú hladomor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.