Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany

 Webnoviny  25. júl 2022  34
Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany

25.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí velitelia čelia dileme, či obnoviť útoky na východe Ukrajiny alebo posilniť obranu v okupovaných územiach západne od Donbasu. V najnovšej správe to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany, ktoré tvrdí, že Rusi pokračujú v nepresvedčivých bojoch v Chersonskej oblasti i v Donbase.

Viac téme: Vojna na UkrajineBritská rozviedka minulý týždeň identifikovala zariadenie, v ktorom ruská armáda opravuje svoje vojenské vozidlá, pričom uviedla, že sa nachádza v Barvinoku v ruskej Belgorodskej oblasti, asi 10 kilometrov od ukrajinských hraníc. V opravárenskom zariadení sa momentálne nachádza najmenej 300 poškodených vozidiel vrátane hlavných bojových tankov, obrnených transportérov a nákladných vozidiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Okrem dobre zdokumentovaných personálnych problémov Rusko pravdepodobne naďalej bojuje s vyťažením a opravou tisícok bojových vozidiel, ktoré boli poškodené pri akcii na Ukrajine," uviedli Briti.

Viac k témam: Cherson, Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.