Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany

 Webnoviny  25. júl 2022  77
Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany

25.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí velitelia čelia dileme, či obnoviť útoky na východe Ukrajiny alebo posilniť obranu v okupovaných územiach západne od Donbasu. V najnovšej správe to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany, ktoré tvrdí, že Rusi pokračujú v nepresvedčivých bojoch v Chersonskej oblasti i v Donbase.

Viac téme: Vojna na Ukrajine



Britská rozviedka minulý týždeň identifikovala zariadenie, v ktorom ruská armáda opravuje svoje vojenské vozidlá, pričom uviedla, že sa nachádza v Barvinoku v ruskej Belgorodskej oblasti, asi 10 kilometrov od ukrajinských hraníc. V opravárenskom zariadení sa momentálne nachádza najmenej 300 poškodených vozidiel vrátane hlavných bojových tankov, obrnených transportérov a nákladných vozidiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Okrem dobre zdokumentovaných personálnych problémov Rusko pravdepodobne naďalej bojuje s vyťažením a opravou tisícok bojových vozidiel, ktoré boli poškodené pri akcii na Ukrajine," uviedli Briti.

Viac k témam: Cherson, Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.