Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  14,5 °C
Mimoriadne správy

Ruskí okupanti už zničili viac ako 60 ukrajinských kultúrnych pamiatok, vyhlásil Zelenskyj (video)

 Webnoviny  26. apríl 2023  69  
Ruskí okupanti už zničili viac ako 60 ukrajinských kultúrnych pamiatok, vyhlásil Zelenskyj (video)

26.4.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že ruskí okupanti v doterajšom priebehu vojny zničili alebo poškodili „viac ako 60 múzeí a galérií“ v rôznych regiónoch Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zelenskyj taktiež informoval o tom, že pri utorňajšom ruskom útoku s použitím rakiet S-300 na múzeum v Kupiansku v Charkovskej oblasti prišli o život dve ženy. Spomenuté mesto sa nachádza asi desať kilometrov od frontovej línie.

Zelenskyj zároveň doplnil, že pri nedávnych ruských útokoch v Chersonskej oblasti bol zničený kostol. „Tento kostol sa stal jedným zo stoviek kostolov a modlitební zničených ruskými útokmi.“

Prezident uviedol, že ruské sily vnikli do domu krymskotatárskeho aktivistu Abdurešita Džepparova na okupovanom Kryme.

„Je to jeden z predstaviteľov národného hnutia Krymských Tatárov, aktivista za ľudské práva, občan Ukrajiny. Nie je známe, kde je teraz, čo sa s ním deje.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Kupiansk, raketa S-300, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ruskí okupanti už zničili viac ako 60 ukrajinských kultúrnych pamiatok, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.