Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Ruskí okupanti pokračujú v obsadzovaní kľúčových administratívnych budov v Enerhodare

 Webnoviny  15. august 2022  49
Ruskí okupanti pokračujú v obsadzovaní kľúčových administratívnych budov v Enerhodare

15.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda obsadila v pondelok kľúčové administratívne budovy vo východoukrajinskom meste Enerhodar. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie starostu Enerhodaru Dmytra Orlova na Telegrame.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Okupanti pokračujú v zaberaní objektov a podnikov v Enerhodare, stanovujú si vlastné pravidlá a tlačia na pracovníkov,“ napísal Orlov a dodal, že 33 pracovníkov odmietlo spolupracovať s ruskou armádou a v utorok tak nepôjdu do práce.

V meste Enerhodar sa nachádza Zaporižžská jadrová elektráreň, ktorá je najväčšia v Európe. Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Mariano Grossi minulý týždeň varoval, že boje v blízkosti jadrovej elektrárne „by mohli viesť k veľmi vážnym následkom“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskí okupanti pokračujú v obsadzovaní kľúčových administratívnych budov v Enerhodare © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.