Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Ruskí okupanti majú rekordné straty, za posledný mesiac prišli o takmer 40-tisíc vojakov

 Webnoviny   2. jún 2024  108  
Ruskí okupanti majú rekordné straty, za posledný mesiac prišli o takmer 40-tisíc vojakov

2.6.2024 (SITA.sk) - Ruské sily stratili v máji 38 940 vojakov, čo je najvyšší mesačný údaj od začiatku vojny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinského ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„38 940 - straty ruského personálu v máji 2024. Je to najvyššie mesačné číslo od začiatku rozsiahlej invázie,“ uviedlo ministerstvo.

Britské obranné spravodajstvo tento týždeň odhadlo, že celkový počet ruských obetí, zabitých a zranených, od začiatku totálnej vojny pravdepodobne dosiahol 500-tisíc, čo odráža vyčerpávajúcu ofenzívu, ktorú Rusko naďalej vedie na širokom fronte.

Počas soboty prišli ruskí okupanti na ukrajinskom fronte podľa generálneho štábu ukrajinskej armády o ďalších 1 080 vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruskí okupanti majú rekordné straty, za posledný mesiac prišli o takmer 40-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.