Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ruskí okupanti majú personálnu krízu na východe Ukrajiny, nedostatok ľudí priamo ničí plány Kremľa

 Webnoviny  27. október 2023  129  
Ruskí okupanti majú personálnu krízu na východe Ukrajiny, nedostatok ľudí priamo ničí plány Kremľa

27.10.2023 (SITA.sk) - Rusi nemôžu pre nedostatok miestneho obyvateľstva obsadiť pozície vo svojich „multifunkčných centrách“ v okupovaných oblastiach na východe Ukrajiny, v ktorých vydávajú ruské pasy. Referuje o tom na svojom webe ukrajinské Centrum národného odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Väčšina ľudí už opustila okupované územia, vrátane tých, ktorí odišli do Ruska, časť zmobilizovali do ruskej armády a ďalšia časť obyvateľstva zámerne odmietla pracovať pre nepriateľa,“ uvádza spomenuté centrum. V ruských „multifunkčných centrách“ preto majú obsadených iba 60 % potrebných pozícií, čo neumožňuje plnohodnotnú prevádzku.

Centrum uvádza, že tieto strediská sa zaoberajú vydávaním ruských pasov a iných dokumentov, preto ich personálne poddimenzovanie „priamo ničí plány Kremľa“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské Centrum národného odporu, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruskí okupanti majú personálnu krízu na východe Ukrajiny, nedostatok ľudí priamo ničí plány Kremľa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.