Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Ruské vojská naďalej bombardujú Sjevjerodoneck, stovky civilistov sa údajne ukrývajú v bunkroch

 Webnoviny   8. jún 2022  50
Ruské vojská naďalej bombardujú Sjevjerodoneck, stovky civilistov sa údajne ukrývajú v bunkroch

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - Približne 800 civilistov v meste Sjevjerodoneck na východe Ukrajiny sa údajne ukrýva pred ruským bombardovaním v bunkroch pod chemickým závodom Azot. Je medzi nimi 200 zamestnancov závodu, konštatuje sa vo vyhlásení zverejnenom v mene majiteľov závodu. Zamestnanci zostali na mieste, aby „v závode čo najlepšie zabezpečili zostávajúce vysoko výbušné chemikálie“, konštatuje vyhlásenie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajinská vláda správu o civilistoch ukrývajúcich sa v závode Azot ihneď nepotvrdila, uviedla BBC a dodala, že nezávisle nedokáže tieto informácie overiť. Rusko tvrdí, že kontroluje väčšinu Sjevjerodonecka, ale ukrajinská armáda trvá na tom, že útokom Rusov v meste odoláva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské vojská naďalej bombardujú Sjevjerodoneck, stovky civilistov sa údajne ukrývajú v bunkroch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.