Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Ruské útoky na energetickú infraštruktúru zvyšujú riziko šírenia infekčných chorôb, prerušujú dodávky vody

 Webnoviny  20. jún 2024  129  
Ruské útoky na energetickú infraštruktúru zvyšujú riziko šírenia infekčných chorôb, prerušujú dodávky vody

20.6.2024 (SITA.sk) - Ruské útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru zvyšujú riziko šírenia infekčných chorôb, ako je napríklad hepatitída, keďže pri výpadku elektrickej energie sú často prerušené dodávky vody.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Uviedol to ukrajinský minister zdravotníctva Viktor Ljaško v rozhovore pre ukrajinskú službu BBC, informuje spravodajský web Kyiv Independent.

Keď sú dodávky vody prerušené, ľudia nemôžu dodržiavať základné hygienické normy, ako je umývanie rúk alebo zeleniny, povedal Ljaško.

Minister zdravotníctva dodal, že výpadky elektrickej energie ovplyvňujú aj schopnosť ľudí skladovať potraviny v správnych podmienkach, čo vedie k zvýšenému riziku otravy potravinami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Infekčné ochorenie, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruské útoky na energetickú infraštruktúru zvyšujú riziko šírenia infekčných chorôb, prerušujú dodávky vody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.