Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ruské útočné operácie pri Avdijivke zlyhali, opotrebované hlavne vraj znižujú presnosť ruského delostrelectva

 Webnoviny  14. október 2023  75  
Ruské útočné operácie pri Avdijivke zlyhali, opotrebované hlavne vraj znižujú presnosť ruského delostrelectva

14.10.2023 (SITA.sk) - Kremeľ snaží vykresliť svoje útočné operácie okolo Avdijivky v Doneckej oblasti a ďalšie akcie v regióne ako zachytenie ukrajinskej operačnej iniciatívy. V najnovšej aktualizácii to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Ruská kontrola


Ruské zdroje tvrdili, že ruské sily pokračovali v útokoch na oblasti severne a južne od Avdijivky. Geolokačné snímky zverejnené vo štvrtok a piatok ukázali, že jednotky postupovali južne od Krasnohorivky a juhovýchodne od Pervomajského, ktoré sa nachádzajú neďaleko Avdijivky.

Ruské zdroje tiež zverejnili protichodné správy o ruskej kontrole nad veľkou koksovňou v Avdijivke. ISW nenašiel žiadne dôkazy o tom, že ruské sily kontrolujú koksovňu.

Ukrajina odráža útoky


Ukrajinská armáda informovala, že ukrajinské sily pokračujú v odrážaní ruských útokov v okolí Avdijivky. Ruský vojenský bloger poznamenal, že ukrajinské sily využívajú mínové polia na spomalenie postupu Ruska v avdijivskom smere.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ruský dobrovoľník povedal, že opotrebované hlavne znižujú presnosť ruského delostrelectva pri Avdijivke. ISW už predtým zaznamenal sťažnosti na ruské delostrelectvo z ruských zdrojov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruské útočné operácie pri Avdijivke zlyhali, opotrebované hlavne vraj znižujú presnosť ruského delostrelectva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.