Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Ruské úrady hlásia vlnu útokov dronmi. Ukrajinské sily zasiahli rafinériu aj sklad v Oriole (video)

 Webnoviny  12. marec 2024  118  
Ruské úrady hlásia vlnu útokov dronmi. Ukrajinské sily zasiahli rafinériu aj sklad v Oriole (video)

12.3.2024 (SITA.sk) -

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Jedno bezpilotné lietadlo podľa gubernátora Gleba Nikitina zasiahlo a spôsobilo požiar v ropnej rafinérii v Nižnonovgorodskej oblasti, ktorá je vzdialená zhruba 775 kilometrov od hraníc s Ukrajinou. Ďalší dron zasiahol sklad v Oriole, 116 kilometrov od Ukrajiny. Moskovský starosta Sergej Sobianin oznámil, že dron zostrelili aj v Moskovskej oblasti. Stroj zneškodnili južne od centra ruskej metropoly, ale bol blízko letiska Žukovskij.

Ruské ministerstvo obrany v utorok hlásilo zneškodnenie dronov v Belgorodskej, Brianskej, Kurskej, Leningradskej a Tulskej oblasti. Nad Belgorodskou oblasťou podľa rezortu zostrelili aj balistickú raketu Točka-U a osem striel Vampire, ktoré majú dolet zhruba 70 a 20 kilometrov. Údajne sa testuje aj obrana ruských hraníc, hoci nie je možné nezávisle overiť správy z bojiska žiadnej strany, píše agentúra AP.

Údery na ruskom území sa javia byť dôkazom rastúcej sofistikovanosti a kapacity Ukrajiny v oblasti domácej technológie bezpilotných lietadiel. Ukrajinské sily viac používajú aj námorné drony v Čiernom mori a hlásia, že nimi ničia ruské vojnové lode.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.