Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Ruské orgány hlásia zostrelenie rakety nad Krymom, zneškodnenie strely si nevyžiadalo žiadne obete

 Webnoviny   9. júl 2023  73  
Ruské orgány hlásia zostrelenie rakety nad Krymom, zneškodnenie strely si nevyžiadalo žiadne obete

9.7.2023 (SITA.sk) - Ruskom dosadené úrady na okupovanom Kryme v nedeľu vyhlásili, že pri meste Kerč zostrelili strelu s plochou dráhou letu a nakrátko zastavili dopravu ma Krymskom moste spájajúcom polostrov s Ruskom. Moskvou menovaný gubernátor Krymu Sergej Aksionov povedal, že zneškodnenie strely protivzdušnou obranou nemalo za následok škody ani obete. Podrobnosti neposkytol.

Zostrelenie rakety


Zostrelenie rakety hlásili aj úrady v ruskej Rostovskej oblasti, ktorá hraničí s Ukrajinou. Gubernátor Vasilij Golubev povedal, že strela bola ukrajinská a jej časti poškodili strechy niekoľkých budov. Ani odtiaľ nehlásia obete.

Viac o téme: Vojna na UkrajineÚdajne ukrajinské útoky za frontovou líniou v ruských oblastiach a na anektovanom Krymskom polostrove ruské orgány pravidelne hlásia. Kyjev sa k nim však nikdy verejne nepriznal.

273 dní od prvého útoku na Krymský most


V sobotu sa ta však zrejme po prvý raz stalo, keď námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová na platforme Telegram uviedla masívnu explóziu na Krymskom moste z októbra, ktorá ho vážne poškodila, za jeden z úspechov Ukrajiny vo vojne. Je to „273 dní od vykonania prvého útoku na Krymský most s cieľom narušiť logistiku pre Rusov,“ napísala Maľarová.

Námestníčkin príspevok v nedeľu pritiahol pozornosť ruských štátnych médií a predstaviteľov. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová v reakcii opätovne nazvala ukrajinskú vládu „teroristickým režimom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krymský most, ruské ministerstvo zahraničia, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské ministerstvo obrany, ukrajinské útoky
Zdroj: SITA.sk - Ruské orgány hlásia zostrelenie rakety nad Krymom, zneškodnenie strely si nevyžiadalo žiadne obete © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.