Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  20,4 °C
Mimoriadne správy

Ruské médium potvrdilo totožnosť viac ako 58-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine

 Webnoviny   7. júl 2024  89  
Ruské médium potvrdilo totožnosť viac ako 58-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine

7.7.2024 (SITA.sk) - Nezávislé ruské médium Mediazona a ruská služba BBC potvrdili mená 58 207 ruských vojakov, ktorí boli zabití od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Mená mŕtvych zistili z otvorených zdrojov. V porovnaní s predchádzajúcou správou z konca júna pribudli na zoznam mŕtvych mená 1 349 ruských vojakov. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Novinári upozorňujú, že skutočné čísla sú pravdepodobne podstatne vyššie, keďže ich overené informácie pochádzajú z verejných zdrojov, ako sú nekrológy, príspevky príbuzných, správy regionálnych médií a vyhlásenia miestnych úradov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Straty ruskej armády v ostatných mesiacoch prudko vzrástli. Vlani o život denne v priemere prišlo 120 ruských vojakov, teraz sa počet strát na životoch v radoch ruskej armády zvýšil na 200 až 250 denne, dodali novinári.

Viac k témam: ruské straty, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruské médium potvrdilo totožnosť viac ako 58-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.