Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Ruské média potvrdili mená viac ako 50-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočný počet sa však odhaduje na dvojnásobok

 Webnoviny   5. apríl 2024  100  
Ruské média potvrdili mená viac ako 50-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočný počet sa však odhaduje na dvojnásobok

5.4.2024 (SITA.sk) - Ruská služba BBC a nezávislé ruské médium Mediazona potvrdili totožnosť viac ako 50-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Mená mŕtvych zistili z otvorených zdrojov, v ktorých sa uvádzajú len potvrdené prípady zabitia. BBC odhaduje, že skutočný počet je pravdepodobne vyšší ako 100-tisíc. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Počet nezahŕňa vojakov z Ruskom okupovaných území Ukrajiny. Podľa prieskumu BBC zahynulo približne 23 400 vojakov z okupovanej Doneckej a Luhanskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruské média potvrdili mená viac ako 50-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine, skutočný počet sa však odhaduje na dvojnásobok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.