Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ruské bombardovanie má ďalšie obete, v Chersonskej oblasti zabilo troch civilistov
2.5.2023 (SITA.sk) - Troch civilistov v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny zabilo v utorok ruské bombardovanie. Ďalší piati ľudia utrpeli zranenia, uviedol úrad ukrajinského generálneho prokurátora.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Úrad dodal, že poškodená bola civilná infraštruktúra vrátane obytných domov, komerčných budov a automobilov. Gubernátor oblasti Oleksandr Prokudin predtým uviedol, že jedným zo zabitých civilistov je 28-ročný muž. Informuje o tom portál Kyiv Independent.
Mesto Cherson a okolité obce sú terčom neustáleho ruského delostreleckého bombardovania odvtedy, ako región v novembri oslobodili ukrajinské sily.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruské bombardovanie má ďalšie obete, v Chersonskej oblasti zabilo troch civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu