Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Ruská speváčka Pugačovová požiadala o zaradenie na zoznam zahraničných agentov, je tam aj jej manžel

 Webnoviny  18. september 2022  46
Ruská speváčka Pugačovová požiadala o zaradenie na zoznam zahraničných agentov, je tam aj jej manžel

18.9.2022 (Webnoviny.sk) - Legendárna ruská speváčka Alla Pugačovová vyhlásila, že chce byť zaradená na zoznam zahraničných agentov. Na ten nedávno pribudol aj jej manžel. Vyhlásenie speváčky, ktoré zverejnila v nedeľu na službe Instagram, je pozoruhodnou fackou od známej osobnosti pre ruské úrady, ktoré v ostatných rokoch potláčajú disent, poukazuje agentúra AP.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Pugačovovej manžel, spevák a televízny moderátor, Maxim Galkin je kritikom ruskej operácie na Ukrajine. Na zozname zahraničných agentov, ktorý vedie ministerstvo spravodlivosti, sa ocitol v sobotu pre údajné politické aktivity v mene Ukrajiny a získavanie peňazí z tejto krajiny. Sedemdesiattriročná Pugačovová svojho manžela v nedeľu nazvala „pravým a nepodplatiteľným vlastencom“, ktorý si želá „koniec smrti našich chlapov pre iluzórne ciele“.

Ruské zákony umožňujú vyhlásenie organizácií a jednotlivcov, ktorých považujú za zapojených do politickej činnosti a dostávajú finančné prostriedky zo zahraničia, za zahraničných agentov. Označenie za zahraničného agenta znamená dodatočnú vládnu kontrolu a nesie so sebou silné negatívne asociácie, ktoré môžu zdiskreditovať označené subjekty.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničný agent
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská speváčka Pugačovová požiadala o zaradenie na zoznam zahraničných agentov, je tam aj jej manžel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.