Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Ruská propaganda sa viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny, tento krok pravdepodobne funguje

 Webnoviny   2. apríl 2022  113
Ruská propaganda sa viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny, tento krok pravdepodobne funguje

2.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská propaganda sa v ostatnom čase čoraz viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny v Latinskej Amerike. Moskva sa snaží šíriť lži na sociálnych sieťach ohľadne vojny na Ukrajine v štátoch, ktoré dlhodobo nedôverujú Spojeným štátom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Kroky Ruska v španielsky hovoriacich krajinách pravdepodobne zafungovali, pretože ruská verzia kanála RT je momentálne treťou najzdieľanejšou stránkou na Twitteri, ktorá ponúka informácie o ruskej invázii v španielskom jazyku.

Medzi klasické ruské tvrdenia a ospravedlnenia vojny na Ukrajine patria obvinenia, že invázia bola nevyhnutná na konfrontáciu s neonacistami, alebo že USA tajne podporovali výskum biologického boja na Ukrajine. Tento typ dezinformácií nebol podložený žiadnymi dôkazmi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská propaganda sa viac zameriava na španielsky hovoriace krajiny, tento krok pravdepodobne funguje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.