Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Ruská národná garda verbuje bývalých trestaných wagnerovcov, musia sa podrobiť procesu preverovania

 Webnoviny  12. september 2023  222  
Ruská národná garda verbuje bývalých trestaných wagnerovcov, musia sa podrobiť procesu preverovania

12.9.2023 (SITA.sk) - Ruská národná garda (Rosgvardia) verbuje bývalých trestancov, ktorí patrili do súkromnej žoldnierskej Wagnerovej skupiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podmanenie skupiny


Cieľom je podmaniť si zvyšky skupiny a zároveň sa postarať o ruskú vnútornú bezpečnosť. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na americký Inštitút pre štúdium vojny a ruské médium iStories.

Príbuzní už odsúdených bývalých wagnerovcov uviedli, že nie všetci tí, ktorí chceli slúžiť, prešli procesom previerky. Tiež poznamenali, že neverbujú vojakov „na vyššie pozície a dokonca ani na stredných dôstojníkov“.

Proces preverovania


iStories uviedla, že Rosgvardia od bývalých bojovníkov Wagnerovej skupiny žiada, aby sa podrobili procesu preverovania. Majú jej okrem iného poskytnúť dokumenty o oficiálnom omilostení o ich odsúdení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Rovnako aj záznamy o zmluvách uzavretých s Wagnerovou skupinou. Jeden príslušník národnej gardy z Rostova nad Donom povedal, že jeho jednotka poslala bývalých wagnerovcov strážiť „strategické objekty“ na okupovaných územiach Ukrajiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Ruská národná garda verbuje bývalých trestaných wagnerovcov, musia sa podrobiť procesu preverovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.