Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Ruská invázia na Ukrajine viazne, Biden sa obáva použitia chemických zbraní

 Webnoviny  23. marec 2022  67
Ruská invázia na Ukrajine viazne, Biden sa obáva použitia chemických zbraní

23.3.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden v stredu vyrazil na štvordňovú cestu do Európy, kde bude s kľúčovými spojencami rokovať o ruskej invázii na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPri odchode z Bieleho domu označil možnosť, že Rusko na Ukrajine nasadí chemické zbrane, za „reálnu hrozbu". Ako dodal, o tejto téme bude hovoriť konkrétnejšie s lídrami, s ktorými sa stretne vo štvrtok. Existujú pritom obavy, že Rusko by mohlo použiť chemické alebo jadrové zbrane, keďže jeho invázia v dôsledku logistických problémov a tvrdého ukrajinského odporu viazne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bidenovou prvou zástavkou je Brusel, kde sa zúčastní na mimoriadnom samite NATO. Čakajú ho aj rokovania Európskej únie a skupiny G7, ktorá združuje najbohatšie demokratické krajiny sveta. V piatok odcestuje do Varšavy, kde sa stretne s poľskými predstaviteľmi.

Viac k témam: Americký prezident, Chemické zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská invázia na Ukrajine viazne, Biden sa obáva použitia chemických zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.