Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda zhromažďuje ďalšie zoskupenie vojsk pri ukrajinských hraniciach, povedal Zelenskyj

 Webnoviny  26. máj 2024  66  
Ruská armáda zhromažďuje ďalšie zoskupenie vojsk pri ukrajinských hraniciach, povedal Zelenskyj

26.5.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zhromažďuje nové zoskupenie vojsk v blízkosti ukrajinských hraníc 90 kilometrov od mesta Charkov.

Zelenskyj to uviedol vo videopríhovore k svetovým lídrom, v ktorom ich vyzval, aby sa zúčastnili na mierovom samite. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZhromažďujú ďalšie zoskupenie vojakov v blízkosti našej hranice... Ten, kto toto všetko robí, nechce mier," povedal ukrajinský prezident.

Chce Rusko dialóg? Ukrajina má najväčšie skúsenosti na svete s klamstvami Ruska počas rokovaní ... S klamstvami, ktoré boli najmä ruským maskovaním prípravy tejto vojny," dodal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda zhromažďuje ďalšie zoskupenie vojsk pri ukrajinských hraniciach, povedal Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.