Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Ruská armáda stratila ďalších takmer tisíc vojakov, počas uplynulého dňa prišla aj o päť tankov
19.7.2024 (SITA.sk) - V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine stratila ruská armáda 564 620 vojakov. Na Facebooku to uviedol Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl, ktorý dodal, že iba počas štvrtka prišli Rusi o 980 vojakov, päť tankov, 19 bojových obrnených vozidiel, 55 delostreleckých systémov a až 76 vozidiel a autocisterien.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rusko podľa ukrajinského generálneho štábu dosiaľ prišlo celkovo o 8 250 tankov, 15 902 bojových obrnených vozidiel, 20 909 vozidiel a autocisterien, 15 520 delostreleckých systémov, 1 120 odpaľovacích raketových systémov, 894 systémov protivzdušnej obrany, 326 vrtuľníkov, 361 lietadiel, 12 316 dronov, 2 401 striel s plochou dráhou letu, 28 lodí, jednu ponorku a 2 593 kusov špeciálnej techniky.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)
Viac k témam: Ruská armáda, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ruská armáda stratila ďalších takmer tisíc vojakov, počas uplynulého dňa prišla aj o päť tankov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini