Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda sa snaží dostať do kontaktu s Ukrajincami, dôvodom sú rokovania o zložení zbraní

 Webnoviny  12. september 2022  44
Ruská armáda sa snaží dostať do kontaktu s Ukrajincami, dôvodom sú rokovania o zložení zbraní

12.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské jednotky v Charkovskej oblasti údajne hľadajú spôsoby, ako sa dostať do kontaktu s ukrajinskými silami, aby mohli viesť rokovania o zložení zbraní. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na hovorkyňu armády na juhu krajiny Nataliu Humeňukovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Napredujeme a náš pohyb je celkom presvedčivý. Má to vplyv nielen na geografický posun nepriateľských pozícií, ale aj psychiku. Nepriateľské jednotky, ktoré začínajú s preskupovaním, hľadajú spôsoby, ako sa dostať do kontaktu s našimi jednotkami, aby mohli viesť takzvané rokovania o možnosti zloženia zbraní a prechodu pod záštitu medzinárodného humanitárneho práva,“ informovala Humeňuková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda sa snaží dostať do kontaktu s Ukrajincami, dôvodom sú rokovania o zložení zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.