Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda nie je tak dobre vyzbrojená, ako tvrdí Putin. Bielorusko začalo svojho spojenca zásobovať ťažkou technikou

 Webnoviny  11. október 2022  60
Ruská armáda nie je tak dobre vyzbrojená, ako tvrdí Putin. Bielorusko začalo svojho spojenca zásobovať ťažkou technikou

11.10.2022 (Webnoviny.sk) - Bielorusko začalo vyskladňovať svoje zásoby zbraní a posielať ich do Ruska. Referuje o tom investigatívne konto Belarusian Hajun project na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Bieloruská technika smeruje do Ruska


Spomenutý zdroj informuje, že na železničnej stanici v bieloruskom meste Orša svedkovia videli najmenej 12 tankov, ktoré následne smerovali do Ruska. Lukašenkov režim údajne začal týmto smerom presúvať i ďalšie ťažké obrnené vozidlá.

Ešte 1. októbra prišlo z ruskej Belgorodskej oblasti do bieloruského mesta Urečje dovedna 72 plošinových vagónov. V nedeľu na časti z nich odišla prvá skupina 20 tankov. Tie smerovali do ruského Rostova nad Donom a odhaduje sa, že 19. októbra budú v ukrajinskej Doneckej oblasti.

Dohoda s Putinom


Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v pondelok vyhlásil, že sa s ruským vodcom Vladimirom Putinom dohodol na nasadení spoločného zoskupenia vojsk.

Moskva neskôr tieto správy bagatelizovala, keď tvrdila, že jej armáda je natoľko schopná a plne zásobená, že na Ukrajine nebude potrebovať bieloruské jednotky a techniku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda nie je tak dobre vyzbrojená, ako tvrdí Putin. Bielorusko začalo svojho spojenca zásobovať ťažkou technikou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.