Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Ruská agresia na Ukrajine ničí aj životné prostredie, len odmínovanie územia bude trvať aspoň desať rokov

 Webnoviny   6. november 2022  43
Ruská agresia na Ukrajine ničí aj životné prostredie, len odmínovanie územia bude trvať aspoň desať rokov

6.11.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko napáchalo na Ukrajine škody na životnom prostredí za viac ako 1,35 bilióna hrivien, čo je približne 37 miliárd eur. Referuje o tom web epravda.com.ua s odvolaním sa na správu ukrajinskej účtovnej komory.

V dôsledku ruských útokov denne dostávajú do ovzdušia nebezpečné látky, či už v dôsledku lesných požiarov, spaľovania ropných produktov alebo požiarov v priemyselných zariadeniach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Od začiatku vojny počet emisií presiahol 67 miliónov ton oproti 2,2 miliónom ton v rokoch 2021 a 2020.

Zasiahnuté sú už tri milióny hektárov lesov, čo je takmer tretina všetkých lesov na Ukrajine. Asi tretina územia Ukrajiny si vyžiada odmínovanie, ktoré bude trvať minimálne 10 rokov.

„Rusko tiež zmenilo našu úrodnú čiernu pôdu na pôdu s najväčšou kontamináciou výbušnými materiálmi na svete,“ píše sa v správe účtovnej komory.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská agresia na Ukrajine ničí aj životné prostredie, len odmínovanie územia bude trvať aspoň desať rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.