Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Rusi zneužívajú deti na prieskumnícku činnosť, za informácie o pozíciách ukrajinskej armády im núkajú peniaze

 Webnoviny  11. apríl 2022  35
Rusi zneužívajú deti na prieskumnícku činnosť, za informácie o pozíciách ukrajinskej armády im núkajú peniaze

11.4.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí okupanti sa snažia získavať informácie o pozíciách ukrajinských ozbrojených síl za pomoci neplnoletých ukrajinských detí. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Ukrajinskú bezpečnostnú službu (SBU).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


V Charkove sa stal prípad, že ruskí vojaci nadviazali kontakt s maloletým chlapcom prostredníctvom Telegramu. Rusi mu sľúbili, že mu za informácie o pozíciách ukrajinských vojakov v meste zaplatia.

V Luhanskej oblasti zasa dvaja ruskí vojaci priamo oslovili 16-ročného chlapca. Ponúkli mu peniaze výmenou za informácie o polohe a trasách ukrajinských jednotiek.

Chlapec sa zľakol, no okupanti ho údajne „upokojili“ so slovami, že je maloletý a nemá sa čoho obávať. Obaja chlapci vďaka zásahu SBU nestihli odovzdať informácie nepriateľovi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Charkov (fotografie)

Viac k témam: Deti, Informácie, rusko-ukrajinský konflikt, zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi zneužívajú deti na prieskumnícku činnosť, za informácie o pozíciách ukrajinskej armády im núkajú peniaze © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.