Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Rusi zmenili v ukrajinskom Melitopoli detské sanatórium na vojenskú nemocnicu a chrám na svoju základňu

 Webnoviny   1. jún 2023  76  
Rusi zmenili v ukrajinskom Melitopoli detské sanatórium na vojenskú nemocnicu a chrám na svoju základňu

1.6.2023 (SITA.sk) - Ruská armáda v okupovanom ukrajinskom meste Melitopoľ v Zaporižžskej oblasti na juhu krajiny zmenila detské sanatórium na vojenskú nemocnicu a katedrálu na vojenskú základňu.

Uviedol to vo štvrtok ukrajinský generálny štáb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ruské okupačné sily majú na bojisku naďalej veľké straty. V dôsledku toho pokračujú v zriaďovaní zdravotníckych zariadení v civilných objektoch. Napríklad v meste Melitopoľ v Zaporižžskej oblasti okupanti zmenili detské sanatórium na vojenskú nemocnicu," uviedol ukrajinský generálny štáb. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Okrem toho Rusi v rozpore s medzinárodným humanitárnym právom zriadili základňu vojenského personálu s vojenskou technikou na území Melitopoľského chrámu Alexandra Nevského, dodal generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Melitopoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi zmenili v ukrajinskom Melitopoli detské sanatórium na vojenskú nemocnicu a chrám na svoju základňu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.