Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Rusi zmenili v ukrajinskom Melitopoli detské sanatórium na vojenskú nemocnicu a chrám na svoju základňu
Webnoviny 1. jún 2023 542
1.6.2023 (SITA.sk) - Ruská armáda v okupovanom ukrajinskom meste Melitopoľ v Zaporižžskej oblasti na juhu krajiny zmenila detské sanatórium na vojenskú nemocnicu a katedrálu na vojenskú základňu.
Uviedol to vo štvrtok ukrajinský generálny štáb.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Ruské okupačné sily majú na bojisku naďalej veľké straty. V dôsledku toho pokračujú v zriaďovaní zdravotníckych zariadení v civilných objektoch. Napríklad v meste Melitopoľ v Zaporižžskej oblasti okupanti zmenili detské sanatórium na vojenskú nemocnicu," uviedol ukrajinský generálny štáb. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Okrem toho Rusi v rozpore s medzinárodným humanitárnym právom zriadili základňu vojenského personálu s vojenskou technikou na území Melitopoľského chrámu Alexandra Nevského, dodal generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Melitopoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi zmenili v ukrajinskom Melitopoli detské sanatórium na vojenskú nemocnicu a chrám na svoju základňu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO