Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Rusi zintenzívnili mechanizované pozemné útoky. Chcú donútiť Ukrajinu k zmene na frontových líniách

 Webnoviny   4. apríl 2024  176  
Rusi zintenzívnili mechanizované pozemné útoky. Chcú donútiť Ukrajinu k zmene na frontových líniách

4.4.2024 (SITA.sk) - Ruská armáda podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) zvyšuje počet a rozsah mechanizovaných pozemných útokov v určitých oblastiach bojovej zóny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zintenzívňovanie ruských mechanizovaných útokov sa zvyčajne časovo zhoduje s rozsiahlymi útokmi raketami a bezpilotnými lietadlami na ukrajinskú energetickú infraštruktúru, dodáva ISW. Podľa expertov inštitútu tak Rusi pravdepodobne chcú ukrajinské velenie donútiť, aby systémy protivzdušnej obrany nasadilo ďalej od frontových línií.

Informuje o tom web Ukrajinská pravda. Ukrajinské zdroje naďalej zdôrazňujú, že roztrieštenosť a meškanie dodávok nových západných systémov na Ukrajinu umožňuje ruským silám prispôsobovať sa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: energetická infraštruktúra, Protivzdušná obrana, Ruská armáda, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi zintenzívnili mechanizované pozemné útoky. Chcú donútiť Ukrajinu k zmene na frontových líniách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.