Pondelok, 25. september 2023
Zamračené  19,1 °C
Mimoriadne správy

Rusi zaradili na zoznam hľadaných osôb sudkyňu Medzinárodného trestného súdu, ktorá vydala zatykač na Putina

 Webnoviny  27. júl 2023  87  
Rusi zaradili na zoznam hľadaných osôb sudkyňu Medzinárodného trestného súdu, ktorá vydala zatykač na Putina

27.7.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo vnútra zaradilo na zoznam hľadaných osôb sudkyňu Medzinárodného trestného súdu (ICC) Tomoko Akane, ktorá vydala zatykač na ruského vodcu Vladimira Putina. Ako uvádza spravodajský portál Ukrajinská pravda, ktorý cituje ruský web RBC, Akane je v databáze rezortu vedená ako „hľadaná na základe článku trestného zákona Ruska“. Na základe akého článku sa však v databáze neuvádza.

Akane je už druhá sudkyňa ICC, ktorá je v Rusku označená za hľadanú. V júni sa v databáze objavil sudca Rosario Salvatore Aitala. V máji zase ministerstvo za hľadaného vyhlásilo prokurátora ICC Karima Khana.

Medzinárodný trestný súd v marci vydal zatykač na Putina a komisárku pre práva detí pri úrade ruského prezidenta Mariu Ľvovú-Belovú za nelegálne deportácie tisícok detí z Ukrajiny. Zatykač znamená, že ak sa Putin ocitne v členskom štáte ICC, môžu ho zatknúť.

Viac k témam: Ruský prezident, sudkyňa, Zatykač
Zdroj: SITA.sk - Rusi zaradili na zoznam hľadaných osôb sudkyňu Medzinárodného trestného súdu, ktorá vydala zatykač na Putina © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.