Streda, 27. október 2021
Slnečno  5,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácie

 Webnoviny  17. apríl 2021  100
Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácie

17.4.2021 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 17. apríla 2021, 15:05


Ruské úrady zadržali ukrajinského diplomata pre údajné získavanie utajených informácií. Federálna bezpečnostná služba (FSB) v sobotu informovala, že ukrajinského konzula v Petrohrade Alexandra Sosoňuka v piatok vzali do väzby.

Stalo sa tak počas stretnutia s Rusom, v rámci ktorého získal „informácie utajovanej povahy obsiahnuté v databázach orgánov činných v trestnom konaní a FSB“. Vyhlásenie FSB, o ktorom informovali ruské tlačové agentúry, neobsahovalo ďalšie detaily.

Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničia informoval, že Sosoňuka už prepustili z väzby a nachádza sa na ukrajinskej diplomatickej pôde. Ukrajina podľa jeho slov pripravuje reakciu, podrobnosti ale neuviedol. Zatiaľ nie je jasné, či Rusko diplomata vyhostí.

Diplomata zadržali v čase zvyšujúceho sa napätia medzi Ruskom a Ukrajinou pre rozmiestňovanie ruských vojsk pozdĺž hranice s ukrajinským Donbasom, ktorý majú pod kontrolou Ruskom podporovaní separatisti.

Viac k témam: diplomati, špionáž, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi zadržali ukrajinského diplomata, v Petrohrade mal získavať utajené informácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.