Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Rusi začali podľa ukrajinskej rozviedky tajnú mobilizáciu v Moskve a Petrohrade, branci majú ísť na Krym

 Webnoviny  31. august 2022  72
Rusi začali podľa ukrajinskej rozviedky tajnú mobilizáciu v Moskve a Petrohrade, branci majú ísť na Krym

31.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko začalo tajnú mobilizáciu v Moskve a Petrohrade. Ako na Telegrame informovalo hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany (GUR), vojenské komisariáty dvoch najväčších ruských miest dostali pokyny týkajúce sa hromadného odvodu obyvateľov do vojenskej služby pre ďalšie nasadenie na okupovaný ukrajinský polostrov Krym.

Zmluvy im neponúkli


Podľa rozviedky taktiež Rusi za účelom doplnenia personálu na Kryme rozhodli o vyslaní 1 200 brancov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Keďže na polostrove netrvajú bojové operácie, týmto vojakom neponúkli podpísanie zmlúv, čo môže naznačovať snahu Ruska o úsporu nákladov a neochotu vyplácať všetky príplatky v zmysle ruskej legislatívy.

Nemusia vyplácať odškodné


Spomenutých 1 200 brancov tak bude slúžiť za omnoho nižší plat - približne 5-tisíc rubľov, čo je v prepočte asi 42 eur.

Rusko navyše v prípade smrti týchto brancov ušetrí prostriedky, keďže nebude musieť vyplácať odškodné pozostalým, pretože oficiálne popiera účasť brancov na bojových akciách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi začali podľa ukrajinskej rozviedky tajnú mobilizáciu v Moskve a Petrohrade, branci majú ísť na Krym © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.