Streda, 17. august 2022
Jasno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi vystrelili na Odesu rakety Kalibr s plochou dráhou letu, dve zasiahli prístavnú infraštruktúru

 Webnoviny  23. júl 2022  31
Rusi vystrelili na Odesu rakety Kalibr s plochou dráhou letu, dve zasiahli prístavnú infraštruktúru

23.7.2022 (Webnoviny.sk) - Séria rakiet v sobotu zasiahla prístav v juhoukrajinskom meste Odesa. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na ukrajinskú armádu.

Tá uviedla, že nepriateľ zaútočil na odeský prístav strelami s plochou dráhou letu Kalibr, pričom dve zasiahli prístavnú infraštruktúru a dve zostrelili ukrajinské vzdušné sily.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRakety zasiahli Odesu deň po tom, čo Rusko a Ukrajina podpísali samostatné dohody s Organizáciou Spojených národov (OSN) a Tureckom o znovuotvorení čiernomorských prístavov, čím uvoľnili cestu pre vývoz miliónov ton obilia z Ukrajiny po mori na svetové trhy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi vystrelili na Odesu rakety Kalibr s plochou dráhou letu, dve zasiahli prístavnú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.