Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Rusi vraj odvádzajú deti zo škôl a škôlok v Enerhodare, na Krym berú aj nábytok a matrace

 Webnoviny  16. apríl 2023  62  
Rusi vraj odvádzajú deti zo škôl a škôlok v Enerhodare, na Krym berú aj nábytok a matrace

16.4.2023 (SITA.sk) - Rusi údajne začali s nútenou evakuáciou detí zo škôl a škôlok v okupovanom meste Enerhodar, ktoré sa nachádza pri Záporožskej jadrovej elektrárni, na Krym.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na energetickú spoločnosť Enerhoatom. Tá tvrdí, že informácie o evakuácii šíria v školách a škôlkach. Evakuácia sa začala a bude trvať do 20. apríla.

„Plánujú vziať deti na Krym na autobusoch elektrárne, čím údajne zlegalizujú krádež dopravy Záporožskej jadrovej elektrárne, ktorú využívajú zamestnanci na cestu do práce. Okupanti začali brať nábytok, matrace a ďalšie veci z mestských škôlok,“ uviedol Enerhoatom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V októbri 2022 starosta Melitopoľa vyhlásil, že Rusi nevrátili deti, ktoré vzali z okupovaného Enerhodaru do „letných táborov“ v Rusku a na okupovanom Kryme, ich rodičom. Tieto deti zostali v týchto táboroch na neurčito.

Viac k témam: Evakuácia, Krym, Melitopoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojnoví zajatci, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Rusi vraj odvádzajú deti zo škôl a škôlok v Enerhodare, na Krym berú aj nábytok a matrace © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.