Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi v Záporožskej oblasti posilňujú tretiu líniu obrany, ukrajinská protiofenzíva podľa nich zlyhala

 Webnoviny  13. september 2023  244  
Rusi v Záporožskej oblasti posilňujú tretiu líniu obrany, ukrajinská protiofenzíva podľa nich zlyhala

13.9.2023 (SITA.sk) - Ruská armáda začala posilňovať tretiu líniu obrany v okupovanej časti Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny. Na komunikačnej platforme Telegram to v stredu uviedol legitímny starosta juhoukrajinského mesta Melitopoľ Ivan Fedorov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ruskí vojaci začali posilňovať hlboké zázemie svojej obrany na južnom fronte, hoci tvrdia, že ukrajinská protiofenzíva zlyhala," konštatoval Fedorov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ruské obranné opatrenia zahŕňajú nové zákopy v okolí mesta Polohy, ktoré je teraz od frontovej línie vzdialené zhruba 15 kilometrov. Zároveň umiestňujú protitankové prekážky v dedinách v okolí mesta Tokmak nachádzajúceho sa viac ako 20 kilometrov od dediny Robotyne, ktorú ukrajinská armáda oslobodila v závere augusta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Rusi v Záporožskej oblasti posilňujú tretiu líniu obrany, ukrajinská protiofenzíva podľa nich zlyhala © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.