Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusi v Doneckej oblasti podnikli takmer 2-tisíc delostreleckých a vzdušných úderov, z regiónu evakuovali 338 civilistov
2.5.2024 (SITA.sk) - Počet ruských delostreleckých, raketových a leteckých úderov na Doneckú oblasť na východe Ukrajiny v stredu stúpol na takmer 2-tisíc, a to na 1 967 z utorkových 1 686. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent s odvolaním sa na štvrtkovú správu regionálnej polície.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Ukrajinské úrady v stredu z Doneckej oblasti evakuovali 338 civilistov vrátane 42 detí. Podľa miestnej polície od začiatku ruskej invázie z regiónu evakuovali takmer 159-tisíc civilistov vrátane 18 722 detí a 6 499 zdravotne postihnutých ľudí.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)
Viac k témam: donecká oblasť, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi v Doneckej oblasti podnikli takmer 2-tisíc delostreleckých a vzdušných úderov, z regiónu evakuovali 338 civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Na policajnom prezídiu má pribudnúť busta Lučanského, exminister Mikulec vyjadril svoje pochybnosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne