Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Rusi v Chersonskej oblasti svojvoľne zaberajú domy miestnych obyvateľov, kradnú autá a privlastňujú si aj ďalší majetok

 Webnoviny   2. november 2022  49
Rusi v Chersonskej oblasti svojvoľne zaberajú domy miestnych obyvateľov, kradnú autá a privlastňujú si aj ďalší majetok

2.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí okupanti sa v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny svojvoľne sťahujú do domov miestnych obyvateľov i tamojších penziónov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

V dedine Lazurne sa miestny kolaborant zmocnil niekoľkých penziónov a iných zariadení, v ktorých ubytoval ruský vojenský personál.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusi navyše v oblasti naďalej terorizujú miestne obyvateľstvo na ľavom brehu rieky Dnipro.

Ukrajinská polícia dostala viacero hlásení, že ruskí vojaci sa sťahujú do ich domov a užívajú ich majetok. Do viacerých domov sa vraj sťahujú predstavitelia okupačnej polície.

Okupanti taktiež kradnú poľnohospodárske stroje, osobné autá a berú ľuďom dokumenty osvedčujúce ich vlastníctvo pozemkov a obytných priestorov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi v Chersonskej oblasti svojvoľne zaberajú domy miestnych obyvateľov, kradnú autá a privlastňujú si aj ďalší majetok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.