Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Rusi útočili raketami na západnú časť Ukrajiny, pokračovalo aj ostreľovanie naprieč celým územím
Webnoviny 13. október 2022 498
13.10.2022 (Webnoviny.sk) - Zo západnej Ukrajiny hlásia nové ruské raketové útoky. Šéf vojenskej samosprávy vo Ľvivskej oblasti Maksym Kozyckyj informoval, že Rusi zasiahli jedno z tamojších vojenských zariadení.
„Je to opakovaný úder na toto zariadenie. Bol zničený vojenský majetok, nie sú obete... Tri rakety, dva zásahy. Jednu raketu zostrelili naše vzdušné obranné sily,“ cituje Kozyckého spravodajský portál CNN.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Výbuchy hlásili aj obyvatelia Ternopiľskej oblasti, a to konkrétne v mestách Čortkiv a Ternopiľ. Nie je jasné, či to bolo v dôsledku rakiet alebo protivzdušnej obrany. O príčine sa nikto oficiálne nevyjadril.
Tento týždeň sa ocitli pod ruskými útokmi civilné ciele naprieč Ukrajinou, pričom údery pokračovali aj vo štvrtok. V Kyjivskej oblasti hlásia útok „samovražedným“ dronom a v juhoukrajinskom Mykolajive zas Rusi ostreľovali obytné budovy.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi útočili raketami na západnú časť Ukrajiny, pokračovalo aj ostreľovanie naprieč celým územím © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Kandidátom KDH na primátora Hlohovca je Ľubomír Petrek, z námestia nemá byť podľa neho parkovisko – VIDEO