Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Rusi utekajúci pred mobilizáciou nedostanú Lotyšské víza, tvrdí tamojší minister zahraničia

 Webnoviny  21. september 2022  31
Rusi utekajúci pred mobilizáciou nedostanú Lotyšské víza, tvrdí tamojší minister zahraničia

21.9.2022 (Webnoviny.sk) - Lotyšsko nebude vydávať humanitárne ani iné víza ruským občanom, ktorí sa vyhýbajú mobilizácii. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol lotyšský minister zahraničia Edgars Rinkevičs s tým, že jeho krajina tiež nebude meniť hraničné obmedzenia pre ruských občanov s vízami do schengenského priestoru, ktoré sú v platnosti od 19. septembra.

V spojitosti s „čiastočnou mobilizáciou“ v Rusku plánuje Lotyšsko konzultovať spoločné kroky so spojencami a partnermi, uviedol tiež Rinkevičs. „Je potrebné diskutovať o ďalšej podpore pre Ukrajinu a o prípadných dodatočných bezpečnostných opatreniach v regióne,“ skonštatoval. Šéf lotyšskej diplomacie tiež vyzval, na odolanie ruskému vydieraniu a skonštatoval, že „Rusko je dnes pre Európu a svetový mier také nebezpečné, ako bolo nacistické Nemecko v minulom storočí“.

Ruský prezident v stredu ráno vyhlásil „čiastočnú mobilizáciu“ približne 300-tisíc rezervistov a obvinil Západ z „jadrového vydierania“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Víza, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi utekajúci pred mobilizáciou nedostanú Lotyšské víza, tvrdí tamojší minister zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.