Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Rusi tvrdia, že Ukrajinci ostreľovali dedinu v ruskej Brianskej oblasti, zahynuli pritom štyria civilisti
30.4.2023 (SITA.sk) - Po údajnom ukrajinskom ostreľovaní zahynuli v dedine v ruskej Brianskej oblasti štyria civilisti. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na gubernátora spomenutej oblasti Alexandra Bogomaza.
Ten na Telegrame v nedeľu napísal, že v dedine Suzemka prišli o život štyria civilisti, jedna obytná budova bola úplne zničená a ďalšie dva domy boli čiastočne poškodené.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Bogomaz zverejnil aj video, na ktorom vidieť, ako ľudia v noci vychádzajú z poškodenej budovy. CNN sa nepodarilo overiť toto video.
Táto správa prichádza v čase, keď sa ukrajinská armáda pripravuje na očakávanú jarnú protiofenzívu s cieľom oslobodiť územia okupované Rusmi, ktorá by mohla znamenať kľúčový moment vo vojne.
Brianská oblasť susedí na juhu s Ukrajinou a na západe s Bieloruskom.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi tvrdia, že Ukrajinci ostreľovali dedinu v ruskej Brianskej oblasti, zahynuli pritom štyria civilisti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Henkel Slovensko dáva IT technike druhý život a spája udržateľnosť s pomocou komunite