Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi sú podľa Zelenského čoraz viac toxickejší, môžu plánovať rozmiestnenie chemických zbraní (video)

 Webnoviny  12. apríl 2022  41
Rusi sú podľa Zelenského čoraz viac toxickejší, môžu plánovať rozmiestnenie chemických zbraní (video)

12.4.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko sa čoraz viac stráni medzinárodného spoločenstva a s pokračujúcou inváziou je každým dňom toxickejšie. Ako referuje spravodajský web BBC, v nočnom prejave to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktVaroval, že ruskí vojaci pri ustupovaní zanechali po sebe „desiatky, ak nie stovky tisíc“ nebezpečnej munície. „Okupanti nechali míny všade. V domoch, ktorých sa zmocnili, na uliciach, na poliach... Zamínovali majetok našich ľudí, autá, dvere,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj zároveň varoval, že Rusko môže plánovať rozmiestnenie chemických zbraní na Ukrajine, a dodal, že tieto obavy berú „tak vážne, ako je to len možné“. Vyzval Ukrajincov, aby posilnili svoje odhodlanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sú podľa Zelenského čoraz viac toxickejší, môžu plánovať rozmiestnenie chemických zbraní (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.