Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi sú čiastočne úspešní neďaleko E-40, ktorú niektorí Ukrajinci označujú za „cestu života“

 Webnoviny  29. jún 2022  39
Rusi sú čiastočne úspešní neďaleko E-40, ktorú niektorí Ukrajinci označujú za „cestu života“

29.6.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily sústreďujú svoje úsilie na obkľúčenie východoukrajinského mesta Lysyčansk, uviedol v stredu ráno generálny štáb ukrajinskej armády.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruskí vojaci už kontrolujú južné a východné prístupy k mestu a pokračujú boje v blízkosti hlavnej cesty juhozápadne od mesta, kde sa nachádza veľká ropná rafinéria. Informuje o tom portál cnn.com.

Rusi sa zároveň snažia postúpiť k mestu Bachmut, ktoré leží približne 50 kilometrov západne od Lysyčanska, a dosiahli určitý pokrok južne od mesta, uviedol ukrajinský generálny štáb. „Nepriateľ je čiastočne úspešný neďaleko cesty E-40,“ konštatoval generálny štáb.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Niektorí ukrajinskí predstavitelia označujú E-40 za „cestu života“, pretože je dôležitá pre zásobovanie vojakov a evakuáciu civilistov.

Viac k témam: Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sú čiastočne úspešní neďaleko E-40, ktorú niektorí Ukrajinci označujú za „cestu života“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.