Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Rusi spustili masívne útoky na Ukrajinu, chcú rozdrviť jej vojenský potenciál

 Webnoviny   6. december 2022  35
Rusi spustili masívne útoky na Ukrajinu, chcú rozdrviť jej vojenský potenciál

6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily „spúšťajú masívne útoky“ na Ukrajinu. Ako referuje spravodajský web CNN, v utorok to povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineÚtoky sa uskutočňujú „presnými zbraňami dlhého doletu na vojenský systém velenia a riadenia, podniky vojensko-priemyselného komplexu, ako aj súvisiace zariadenia na rozdrvenie vojenského potenciálu Ukrajiny," povedal Šojgu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V pondelok Rusko rozpútalo vlnu útokov bezpilotných lietadiel a rakiet naprieč Ukrajinou, ktorých cieľom bola energetická infraštruktúra krajiny. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že útoky spôsobili rozsiahle výpadky elektriny vo viacerých regiónoch vrátane Kyjeva a Odesy.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi spustili masívne útoky na Ukrajinu, chcú rozdrviť jej vojenský potenciál © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.