Nedeľa, 1. október 2023

Mimoriadne správy
- Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj
- NATO nasadilo v Litve prieskumné lietadlá AWACS, monitorujú vojenskú aktivitu Ruska pri hranici aliancie
- Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev
- Požiar v nočnom klube neprežilo najmenej 11 ľudí, niekoľkí sú stále nezvestní (video)
- Ruskému ministerstvu financií unikli dokumenty, nárast výdavkov na obranu naznačuje prípravy na dlhú vojnu
Rusi spustili delostreleckú paľbu na Cherson, počas ktorej sa zranilo najmenej 23 ľudí, útok poškodil aj škôlku

16.6.2023 (SITA.sk) - Najmenej 23 ľudí zranilo v piatok popoludní masívne ruské delostrelecké bombardovanie mesta Cherson na juhu Ukrajiny. Podľa ukrajinských predstaviteľov medzi zranenými sú aj tri deti.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak uviedol, že ruské údery zasiahli tri rôzne časti Chersonu, pričom poškodili zdravotnícke zariadenie a materskú školu. Informuje o tom portál cnn.com.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi spustili delostreleckú paľbu na Cherson, počas ktorej sa zranilo najmenej 23 ľudí, útok poškodil aj škôlku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.