Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa snažia stabilizovať svoju armádu, parlament zrušil hornú vekovú hranicu pre profesionálnych vojakov

 Webnoviny  25. máj 2022  40
Rusi sa snažia stabilizovať svoju armádu, parlament zrušil hornú vekovú hranicu pre profesionálnych vojakov

25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí zákonodarcovia schválili návrh zákona, ktorý ruší vekové obmedzenia pre profesionálnych vojakov vstupujúcich do armády. Pre ruské ozbrojené sily by to mohol byť spôsob, ako rozšíriť nábor vojakov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Starí regrúti by mohli chýbať


Dolná komora ruského parlamentu v stredu vo všetkých troch čítaniach schválila návrh zákona o zrušení vekovej hranice 40 rokov pre Rusov, ktorí podpisujú svoje prvé dobrovoľné vojenské zmluvy.

Dôvodová správa k návrhu zákona na webovej stránke parlamentu naznačuje, že starší regrúti by mohli byť vhodní na obsluhu presných zbraní alebo slúžiť v inžinierskych alebo lekárskych funkciách.

Brancov poslali do vojny omylom


Ruské úrady uviedli, že do bojov na Ukrajinu sú posielaní len dobrovoľní zmluvní vojaci, hoci priznali, že v počiatočných fázach vojny omylom poslali do boja niektorých brancov.

V ostatných rokoch sa ruská armáda čoraz viac spolieha na dobrovoľníkov. Všetci ruskí muži vo veku 18 - 27 rokov musia absolvovať povinnú ročnú vojenskú službu. Mnohí sa tomu vyhýbajú napríklad nástupom na vysokú školu a inými výnimkami.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Vojsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa snažia stabilizovať svoju armádu, parlament zrušil hornú vekovú hranicu pre profesionálnych vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.