Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa skrývať za civilné obyvateľstvo Chersonskej oblasti, pokračujú tiež v útokoch na Hadí ostrov

 Webnoviny  17. júl 2022  104
Rusi sa skrývať za civilné obyvateľstvo Chersonskej oblasti, pokračujú tiež v útokoch na Hadí ostrov

17.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny menia svoju taktiku a snažia sa skrývať za civilné obyvateľstvo. Referuje o tom britský web The Guardian s odvolaním sa na ukrajinské vojenské velenie na juhu krajiny.

Ukrajinské sily už viac ako mesiac vyvíjajú tlak na ruskú obrannú líniu v Chersonskej oblasti a po nedávnych vyhláseniach ukrajinských politikov vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského sa dá očakávať, že Ukrajinci začnú ofenzívu s cieľom vytlačiť Rusko z okupovaných území na juhu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Ukrajinské velenie na juhu informovalo, že ruskí vojaci sa rozmiestňujú v „husto obývaných oblastiach“ v nádeji, že Ukrajina nebude podnikať útoky na regióny, kde žijú ich vlastní ľudia. Dodalo, že ruská armáda pokračuje v pravidelných útokoch na Hadí ostrov „snažiac sa vytvoriť ilúziu kontroly nad ostrovom“.

V noci dva bombardéry Su-24 opäť zasiahli zvyšky nepriateľského vybavenia na ostrove. Neutrpeli sme žiadne straty,“ uviedlo velenie na Facebooku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa skrývať za civilné obyvateľstvo Chersonskej oblasti, pokračujú tiež v útokoch na Hadí ostrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.