Sobota, 28. máj 2022
Slabý dážď  11,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa pýšili silnou armádou, teraz na Ukrajinu posielajú žoldnierov a bojovníkov zo Sýrie

 Webnoviny  30. marec 2022  59
Rusi sa pýšili silnou armádou, teraz na Ukrajinu posielajú žoldnierov a bojovníkov zo Sýrie

30.3.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko sa podľa Spojeného kráľovstva čoraz viac spolieha na žoldnierov, aby zaň bojovali na Ukrajine, čo je znakom ťažkých strát jeho síl.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Krehkosť ruskej armády


Západní predstavitelia tvrdia, že Rusko poslalo na východ Ukrajiny až tisíc členov polovojenskej skupiny Vagnerovcov, pričom sa snaží naverbovať bojovníkov zo Sýrie.

Britský vicepremiér Dominic Raab sa pre Sky News vyjadril, že je to „znepokojujúce znamenie, ale pravdepodobne to ukazuje, ako závislí sa stali od iných bojovníkov pre slabosť a krehkosť profesionálnych síl“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Hrôzostrašná povesť


„Zistilo sa, že ruská vojnová mašinéria, ktorá mala dosť hrôzostrašnú povesť, sa zadŕha a potkýna, aspoň v počiatočných fázach tejto kampane,“ vyjadril sa Raab.

Britské ministerstvo obrany v stredu uviedlo, že niektoré ruské jednotky sa po ťažkých stratách stiahli z Ukrajiny späť do Ruska a Bieloruska.

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa pýšili silnou armádou, teraz na Ukrajinu posielajú žoldnierov a bojovníkov zo Sýrie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.