Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  1,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa pripravujú na tvrdú ofenzívu v Doneckej oblasti, podľa Britov sa zamerajú na dobytie mesta Siversk

 Webnoviny   8. júl 2022  80
Rusi sa pripravujú na tvrdú ofenzívu v Doneckej oblasti, podľa Britov sa zamerajú na dobytie mesta Siversk

8.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ruská armáda na Ukrajine má podľa britskej spravodajskej služby pravdepodobne prestávku, aby doplnila sily predtým, ako podnikne nové ofenzívne operácie v Doneckej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V aktualizácii správy o vývoji na Ukrajine britské ministerstvo obrany v piatok uviedlo, že Rusko pravdepodobne koncentruje vojenskú techniku na frontovej línii v smere na mesto Siversk, ktoré leží približne osem kilometrov západne od terajšej frontovej línie. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Siversk sa nachádza približne 100 kilometrov severne od mesta Doneck a je domovom niekoľkých priemyselných firiem, najmä závodu na produkciu tehál.

„Je tu realistická možnosť, že bezprostredným taktickým cieľom Ruska bude Siversk, keďže jeho sily sa budú snažiť pokročiť smerom k svojmu najpravdepodobnejšiemu operačnému cieľu, a to mestskej oblasti Sloviansk - Kramatorsk,“ dodal britský rezort obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa pripravujú na tvrdú ofenzívu v Doneckej oblasti, podľa Britov sa zamerajú na dobytie mesta Siversk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.