Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa nechali voviesť do omylu, zo zbraní boli exponáty

 Webnoviny  28. júl 2022  70
Rusi sa nechali voviesť do omylu, zo zbraní boli exponáty

28.7.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko vyhlásilo, že ukrajinské ozbrojené sily v meste Dnipro rozmiestňujú vojenské vybavenie v obytných štvrtiach a v blízkosti detských ihrísk. Vysvitlo však, že to boli exponáty z druhej svetovej vojny, ktoré sú súčasťou miestneho múzea. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineS uvedeným tvrdením prišlo priamo ruské ministerstvo obrany, ktoré vyhlásilo, že Ukrajinci v Dnipre rozmiestnili delostrelectvo a obrnené vozidlá pri škole číslo 23.

Ako sa však neskôr ukázalo, vo svojom tvrdení buď úmyselne klamali s cieľom šíriť nepravdivé informácie o ukrajinskej armáde alebo nevedeli, že pri spomenutej škole sa nachádza skanzen vojenskej techniky, v ktorom sú vystavené tanky a ďalšie zariadenia pochádzajúce z obdobia druhej svetovej vojny. Tie boli do skanzenu umiestnené ešte v roku 1975.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa nechali voviesť do omylu, zo zbraní boli exponáty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.