Streda, 17. august 2022
Jasno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa na Ukrajine trápia so zastaralou technikou, v priamom prenose svetu ukazujú vojenskú prehliadku vrakov

 Webnoviny  27. máj 2022  40
Rusi sa na Ukrajine trápia so zastaralou technikou, v priamom prenose svetu ukazujú vojenskú prehliadku vrakov

27.5.2022 (Webnoviny.sk) - Britské ministerstvo obrany predpokladá, že Rusko používa pri snahe okupovať územia na juhu Ukrajiny 50-ročné tanky. Vo svojej správe o situácii na Ukrajine rezort uvádza, že Moskva mobilizuje tanky T-62 na posilnenie Južného zoskupenia síl.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Predpokladá sa, že tieto vozidlá sú „obzvlášť citlivé na protitankové zbrane“. Zároveň ukazujú nedostatok „moderného, bojaschopného vybavenia“, informuje podľa spravodajského portálu BBC ministerstvo.

Ruské sily podľa britského rezortu obrany pokračujú v úsilí o obkľúčenie Sjevjerodonecka a Lysyčanska. Nedávno sa im podarilo obsadiť niekoľko obcí severovýchodne od Popasnej, ale ukrajinský vzdor bráni Moskve získať plnú kontrolu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa na Ukrajine trápia so zastaralou technikou, v priamom prenose svetu ukazujú vojenskú prehliadku vrakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.